Hakkımızda

Picture1

Büyükhelvacı Madencilik 2007 yılında kurulmuş bir firma olmasına rağmen kökleri 1987 yılına kadar uzanmaktadır. 1987 yılında Hülya (Büyükhelvacı) User, İstanbul Üniversitesi’nden Jeofizik Mühendisi olarak memleketine döndüğünde, yine aynı yıl Hacettepe Üniversitesinden Maden mühendisi olarak mezun olan aile dostları Tahir User ile karşılaşmış ve mesleki bilgilerini birlikte madencilik alanında denemeye karar vermesiyle sektöre ilk adım atılmıştır. 1989 yılına kadar Talk, Asbest, Krom, Manyezit çalışmaları sonrası mermer sektörüne yönelmeye karar verirler.

İşe; Türkiye ve Dünya’nın mermer merkezlerinden Afyon bölgesini incelemekle başlayan sektöre atılmış ilk adım, sonrasında Bursa, Eskişehir, Bilecik, Balıkesir-Marmara Adası, Muğla gibi mermer rezervlerinin başlıca merkezlerinin etüdü ile devam edip, akabinde bütün ülkeyi kapsayan incelemelere dönüşür. Yıllar içerisinde ocak, fabrika, uygulama ve plaka ihracatı konularında çalışmalarla üst düzey deneyim ve bilgi birikimi oluşur. 1991 yılından itibaren Gençler Mermer olarak faaliyet gösteren ikili binlerce inşaat uygulaması ile mesleki deneyim kazanır.

Yaptıkları ARGE çalışmalarının ilk meyvesi Palissandro ocağı olur. Ve hemen sonrasında Kemalpaşa Beyaz sahaları ile ocak faaliyetlerine hız verirler. 2007 yılından itibaren BÜYÜKHELVACI MADENCİLİK şirketini kurarak atölye ve uygulama faaliyetlerine son verip, ocak işletmeciliğine devam kararı alırlar.  Renk, kristal yapısı ve fiziksel özellikleriyle Türkiye’de ve dünyada sayılı olan en iyi Palissandro ocağını keşfeden ikili nefes aldıkları sürece çalışmalarına devam edecektir.  Dünya’nın en güzel doğasına sahip ülkemizin eşsiz güzelliğinde dağlarda özgürce dolaşmak, her nefesini içine sindirerek çekebilmek, muhteşem yaylalarında buz gibi sularından kana kana içmenin verdiği haz ve daha nice doğal güzelliklere tanık olmak onlar için vazgeçilmez bir tutkudur.

Doğa ile bütünleşerek, doğanın biz insanlara sunduğu eşsiz yeraltı zenginliklerimizi, insanların hizmetine sunmak ve doğal güzellikleri paylaşmak amacımızdır.

Çıplak logo